Skip to content Skip to footer
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Yunus Emre, Konfüçyüs ve Adam Mickiewicz Üzerine Söyleşi

1 Ağustos 2021 - 8 Ekim 2021

Geçmiş dönemlerde yabancı kültür enstitüleri ile işbirliği sayesinde sağladığımız kültürlerarası platformlar tanınırlığımızı arttırmıştır. Yunus Emre Yılı bağlamında da işbirliklerimizi geliştirmek amaçlanmıştır. Etkinliğimize farklı kültürlerin hümanistlerini dahil ederek, daha geniş çevrelere Yunus Emre ve tasavvuf kültürünün tanıtımı hedeflenmiştir.

Yunus Emre Enstitüsü Köln, Konfüçyüs Enstitüsü Düsseldorf ve Polonya Enstitüsü Düsseldorf’un ortaklaşa gerçekleştirdiği dijital etkinliğe Türk-Alman yazar Zafer Şenocak, Köln Üniversitesi Slav Edebiyatları Profesörü Dr. Jörg Schulte ve Trier Üniversitesinden Sinolog Prof. Dr. Karl-Heinz Pohl konuk oldu. Uzman konuklar, kültür enstitülerine ismini veren Yunus Emre, Konfüçyüs ve Adam Mickiewicz hakkında bilgi verdi. Program başarıyla gerçekleşti.

Video Linki:

 

Detaylar

Başlangıç:
1 Ağustos 2021
Bitiş:
8 Ekim 2021
Etkinlik Kategori:

Mekan

Köln,Almanya
Koln Germany + Google Haritalar
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.