Skip to content Skip to footer
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Yunus Emre Hatıra Ormanı

1 Ekim 2021 - 30 Ekim 2021

Güney Afrika’da hartıra ormanı oluşturulmuş olup, adı Yunus Emre Dostluk ve Hatıra Ormanı olarak adlandırılmıştır. Söz konusu dostluk ve hatıra ormanı ülkenin başkenti Pretoria şehrinde oluşturulmuş ve en büyük şehir olan Johannesbuurg’a da yakın bir bölgede orta öğretim okula ait  bir park ve kamu alanında yer almaktadır. Yunus Emre logosunu içeren tabela faaliyetin uygulandığı park ve okula asılmıştır. Ayrıca tabelaya  ‘’With Great Sincerity from Turkey to the People of South Africa’’ gibi dostluk içeren bir mesajın yazılmıştır. Yunus Emre Dostluk ve Hatıra Ormanın Güney Afrika’da Türkiye ile bağ kuran insan sayısını artırmaya aynı zamanda dostane ilişkilere katkı sağlayacağı ayrıca ülkede kalıcı bir çalışma olarak değerlendirilmektedir. Söz konusu tabelanın işlek bir cadde üzerinde halka açık ve günde yüzlerce arabanın geçtiği bir yol üzerinden görünüyor olması Türkiye ile bağ kuran insan sayısına da olumlu yönde katkı sağlayacağı düsünülmektedir.

Programın icrası 11 Kasım tarihinde yapılarak geleceğe nefes olun mesajıyla birlikte ülkemizde 11 Kasım ağaç dikme günün önemine de işaret edilmiştir. T.C Pretorya Büyükelçisi Ayşegül Kandaş’ın konuşmacı olarak katıldığı programa Esvatini Prensesi ve Nelson Mandela’nın torunu Zimaswazi Dilamini Mandela’nın yanı sıra birçok öğrenci ve STK’lar da katılım sağlamıştır.

 

Haber Linki:

https://www.thediplomaticsociety.co.za/3578-yunus-emre-and-es-kia-mphahlele-the-pen-is-mightier-than-the-sword

https://www.trthaber.com/haber/guncel/yunus-emre-enstitusu-guney-afrikada-fidan-dikti-625242.html

Sosyal Medya Linkleri:

Detaylar

Başlangıç:
1 Ekim 2021
Bitiş:
30 Ekim 2021
Etkinlik Kategori:

Mekan

Pretorya, Güney Afrika
Güney Afrika + Google Haritalar
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.