Skip to content Skip to footer
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Yunus Emre Enstitüsünden Türk Kültürüne Uluslararası Katkı Ödülleri

1 Temmuz 2021 08:00 - 15 Kasım 2021 17:00

“Yunus Emre ve Türkçe Yılı” etkinlikleri kapsamında “Türkçe ve Türk Kültürüne Uluslararası Katkı Ödülleri” verilecek. Yunus Emre Enstitüsü ödüller vasıtasıyla Türk kültürünü ve Türkçeyi dünyaya tanıtan kişi, kurum ve kuruluşları ve bu amaca hizmet eden evrensel kıymete sahip eserleri dünya kamuoyunun gündemine getirecek. Türk dili, kültürü ve medeniyetinin temel yapı taşlarından birisi olan Yunus Emre’nin vefatının 700. yılı hasebiyle UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınan Yunus Emre Yılı vasıtasıyla Yunus Emre Enstitüsü Türk kültürünü ve Türkçeyi dünyaya tanıtan kişileri ve eserleri ödüllendiriyor. Şiirleriyle insan ve doğa sevgisi, hoşgörü, kardeşlik ve barış kavramlarını en duru Türkçe ile işleyen Yunus Emre’nin evrensel bir değer olduğunu her fırsatta vurgulayan Enstitü, yeni bir ödül organizasyonuna imza atıyor. Yunus Emre Enstitüsü, düzenlediği “Türkçe ve Türk Kültürüne Uluslararası Katkı Ödülleri” organizasyonu ile şiirleriyle din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin bütün insanlığa seslenen Yunus Emre’nin adını tüm dünyaya duyurmayı amaçlıyor.

https://www.yee.org.tr/tr/haber/turkce-ve-turk-kulturune-uluslararasi-katki-odulleri

 

Detaylar

Başlangıç:
1 Temmuz 2021 08:00
Bitiş:
15 Kasım 2021 17:00
Etkinlik Kategori:
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.