Skip to content Skip to footer
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Saraybosna’daki Çocuk Şenliğinde Yunus Emre anıldı

12 Mayıs

Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Çocuk Şenliği Programı” korona virüs önlemleri çerçevesinde çevirim içi olarak gerçekleştirildi. Yunus Emre’nin vefatının 700. yılı anma etkinlikleri kapsamında bu yılki programda Yunus Emre temalı yarışmalara da yer verildi. Bosna Hersek’te Yunus Emre Enstitüsü tarafından 2011-2012 eğitim öğretim yılından beri sürdürülen “Tercihim Türkçe Projesi” kapsamında Bosna Hersek devlet okullarında Türkçe öğrenen öğrencilerin bir araya geldiği Çocuk Şenliği programında 6500 öğrenci online ortamda buluştular ve Yunus Emre yılı dolayısıyla Türkçe öğrenen öğrenciler Yunus Emre’nin şiirlerini, ilahilerini söyleyerek performans gösterdiler. Bosna Hersek genelinde düzenlenen “Yunus Emre ve Ayvaz Dede” resim yarışması, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen “Yunus Emre ve Hoşgörü” temalı kompozisyon yarışmasının sonuçları da programda ilan edildi.

Detaylar

Tarih:
12 Mayıs
Etkinlik Kategori:
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.