Skip to content Skip to footer
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

“Gönülden Gönüle Yunus Emre Konseri”

29 Haziran 2021

Tiran Yunus Emre Enstitüsü, Hayal Trio müzik grubunun katılımıyla 28 ve 29 Haziran 2021 tarihlerinde “Gönülden Gönüle Yunus Emre” konseri düzenledi. Başta Türkiye ve Arnavutluk olmak üzere ülkedeki büyükelçiliklerin ve sanatseverlerin katıldığı konserde tam bir müzik şöleni yaşandı. 

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da “2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı” kapsamında Tiran Yunus Emre Enstitüsü tarafından “Gönülden Gönüle Yunus Emre” Konserini düzenlendi.

Konsere, Tiran Yunus Emre Enstitüsü’nün daveti üzerine Türkiye’den “Hayal Trio” grubu katıldı. Arnavutluk’ta iki konser veren grup; 28 Haziran 2021 tarihinde Fier Roskovec’te, 29 Haziran 2021 tarihinde ise Tiran Anfitiyatro’da sahne aldı.

Yusuf Ubeydullah Gülaçar (keman), Cengiz Onarici (kanun) ve Bariş Yağcioğlu (piyano) üçlüsünden oluşan grup her iki konserde de dinleyicilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Medyanın ve sanatseverlerin yoğun ilgisiyle gerçekleşen konserin protokolünde Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) Tiran Büyükelçiliği mensupları ve Tiran Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Ömer Osman Demirbaş ile birlikte Türkiye ve Arnavutluk’taki diğer ülke büyükelçiliklerinin misyonları da yer aldı.

Detaylar

Tarih:
29 Haziran 2021
Etkinlik Kategori:
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.