Skip to content Skip to footer
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Derya Türkan’dan Yunus Emre Seçkisi

5 Temmuz

Berlin Yunus Emre Merkezi, ünlü klasik kemençe sanatçısı Derya Türkan ile bütün dijital müzik platformlarında yayınlanmak üzere Yunus Emre Seçkisi oluşturdu. Yunus Emre Enstitüsü Berlin Türk Kültür Merkezinin Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünün (UNESCO) 2021’i Yunus Emre yılı ilan etmesi dolayısıyla gerçekleştirdiği çalışma kapsamında klasik kemençe virtüözü Derya Türkan ile özel bir çalışmaya imza attı. Sanatçı Derya Türkan ile çalışma kapsamında bütün dijital müzik platformlarda yayınlanmak üzere özel ‘Yunus Emre Şiirler’ seçkisi hazırlandı. Türk dili ve kültürünün temel taşlarından biri olan Yunus Emre’nin vefatının 700. yılına ithafen hazırlanan projede, Derya Türkan tarafından birbirinden değerli eserler listeye alındı. Enstitünün sosyal medya hesaplarında “#YunusEmreyiDinliyor“, “#IchHöreYunusEmre” etiketiyle paylaşılan müzik listesi milyonlarca abonesi olan Spotify, Apple Music ve SoundCloud gibi uluslararası dijital müzik platformlarında erişime sunuluyor.

Derya Türkan tarafından oluşturulan Yunus Emre Şiir Seçkisi’ni Berlin Yunus Emre Enstitüsünün @yeeberlinTR Twitter,  Facebook ve Instagram hesaplarından dinleyebilirsiniz.

Detaylar

Tarih:
5 Temmuz
Etkinlik Kategori:
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.