Skip to content Skip to footer
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Dakar’da “Yunus’un Sesi Konseri”

10 Aralık 2021

Yunus Emre’nin vefatının 700. yılında T.C. Cumhurbaşkanlığı tarafından 2021 yılının Yunus Emre ve Türkçe yılı olarak ilan edilmesi münasebetiyle  “Yunus’un Sesi” konseri düzenlendi.

 

Dakar Yunus Emre Enstitüsü ve Türkiye Cumhuriyeti Dakar Büyükelçiliği iş birliğinde 9 Aralık 2021 tarihinde Dakar’da gerçekleşen konser sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü.

700 KİŞİ KATILDI

Türkiye Cumhuriyeti Dakar Büyükelçisi Prof. Dr. Ahmet Kavas ve Dakar Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Merve Işık Elsıkma’nın büyük Türk düşünürü, tasavvuf ve şair Yunus Emre ve Türk Tasavvuf Müziği hakkındaki konuşmaları ile başlayan program, İstanbul Tasavvuf Müziği Korosu tarafından icra edilen eşsiz konserle devam etti. Senegal’in en prestijli salonlarından biri olan Théatre National Daniel Sorano’da gerçekleştirilen konserin repertuarında Yunus Emre ilahilerinden seçkilere geniş yer verildi. Türk klasik müziğinin nadide eserlerinin icra edildiği konserin bir bölümünde sema gösterisi yapıldı.

Yabancı devlet misyon temsilcileri, hükümet temsilcileri, milletvekilleri, kuvvet komutanları ve Türk kültürüne ilgi duyan Senegallilerin katılımıyla gerçekleştirilen konsere yaklaşık 700 davetli katıldı.

Detaylar

Tarih:
10 Aralık 2021

Mekan

Senegal,Dakar
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.