Skip to content Skip to footer
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Bölüşürsek Tok Oluruz, Bölünürsek Yok Oluruz

24 Nisan 2021

Bölüşürsek Tok Oluruz, Bölünürsek Yok Oluruz

Hayrat Vakfı’nın Senegal Temsilciliğinin Dakar’da bir Yetim Eğitim Merkezi ve destek sağladığı “Dara”lar* bulunmaktadır. Bu Yetim Eğitim Merkezi’ne kayıtlı öksüz ve/veya yetim kalmış Senegalli çocuklara ve (varsa )annelerine destek sağlanmaktadır. Buna ek olarak, daralarda eğitim gören çocuklara da belirli yardımlar düzenlenmektedir. Bu destekler, çocukların temel ihtiyaçlarının yanı sıra çocukların eğitim ihtiyaçlarını da kapsamaktadır.

Yunus Emre’nin  ” Bölüşürsek Tok Oluruz, Bölünürsek Yok Oluruz!” düsturu ile Ramazan ayı içerisinde Hayrat Vakfı’nın Yetim Eğitim Merkezi’ne kayıtlı yetim çocuklara ve hafızlık eğitmi veren bir daradaki çocuklara yönelik bir iftar programı düzenlenmesi planlanmaktadır. Türk mutfağında geniş yer tutan ve Senegal mutfağında hiç bilinmeyen çorba kültürümüzün de bu vesile ile tanıtımına katkı sağlanması hedeflenmektedir.

İftar programı 23 Nisan haftasına denk getirilerek, iftar programı öncesinde çocuklara yönelik etkinlikler düzenlenmesi, iftar programı sonrasında ise çocuklara YEE baskılı kıyafetler ile oyuncak hediye edilmesi planlanmaktadır.

*Dara: 3 yaşından itibaren çocukların hafızlık eğitimi almak üzere gönderildikleri yatılı okullardır. Dara eğitim gören çocukların bazıları yetim/öksüzüdür. Diğerleri ise, gelir düzeyi çok düşük ailelerden gelmektedir ve bu çocuklar aileleri çok uzak yerlerde yaşadığı için senede yalnızca bir kere ailelerini görmeye gidebilmektedir.

Bağlantı Linkleri :

 

Sosyal Medya Paylaşımları:

Twitter :

 

İnstagram :

https://www.instagram.com/p/COJJtSdMDR0/

Facebook : 

https://www.facebook.com/108245347693483/posts/271126354738714/?d=n

 

Etkinlikten Fotoğraflar :

 

Detaylar

Tarih:
24 Nisan 2021
Etkinlik Kategori:

Mekan

Senegal,Dakar
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.