Skip to content Skip to footer
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Asya Ülkeleri Yunus Emre’yi Konuştu

7 Temmuz 2021

Seul, Tokyo, Nursultan ve Kuala Lumpur’daki Yunus Emre Enstitüleri, “2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı” kapsamında çevrim içi ortamda “Uluslararası Türkçe Konuşma Kulübü” düzenledi. Konuşma Kulübü’nün konusu ise Yunus Emre’ydi.

2021 Yunus Emre ve Türkçe yılı çerçevesinde; Seul, Tokyo, Nursultan ve Kuala Lumpur’daki Yunus Emre Enstitülerince “Uluslararası Türkçe Konuşma Kulübü” düzenlendi.

T.C. Cumhurbaşkanlığı ve UNESCO tarafından Yunus Emre’nin vefatının 700. yıldönümüne ithafen ilan edilen “2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı” kapsamında çevrim içi ortamda gerçekleştirilen etkinlikte farklı ülkelerden Türkçe konuşan birçok katılımcı bir araya geldi.

YUNUS EMRE’NİN FELSEFESİ

Etkinliğe Türkiye’nin Seul Büyükelçisi Ersin Erçin, Tokyo Büyükelçisi Korkut Güngen ve Nursultan Büyükelçisi Ufuk Ekici de katıldılar.

Katılımcıların büyük mutasavvıf Yunus Emre’nin dünya görüşü ve insanlık felsefesi üzerine yaptığı konuşmaların yanı sıra şiir ve ilahilerinden örnekler icra edildi.

Bölgesel olarak belli aralıklarla düzenlenen ve katılımcılar tarafından oldukça faydalı bulunan Uluslararası Türkçe Konuşma Kulübü, önümüzdeki dönemde de Asya ülkelerinden katılımlarla devam edecek.

Detaylar

Tarih:
7 Temmuz 2021
Etkinlik Kategori:
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.