Skip to content Skip to footer
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

2021 Yılını Yunus Emre’yi Anma Münasebetiyle “Güney Afrikalının Gözünden“ Türkiye ve Yunus Emre

3 Aralık 2021

2021 Yunus Emre yılı çerçevesinde Güney Afrikalının Gözünden Türkiye ve Yunus Emre söyleşi programı canlı yayın olarak gerçekleşirmiştir. Canlı yayın programında Güney Afrikalılara Türkiye, Yunus Emre ve Türkiye’nin bölgesine özgü bilgiler paylaşılarak, tarihi yerleri hakkında bilgiler verilmiştir.

Haftada bir gün yapılan canlı yayın programı toplam 9 dizi halinde düzenlenmiştir. Kapadokya programı sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınlanmış olup, güney Afrika’nın ilk demokratik devlet Başkanı Nelson Mandela’nın torunu söyleşiye davet edilmiştir. Enstitünün Türkiye’de misafiri olan Ndileka Mandela canlı yayın programında Kapadokya seyahatini ve Türkiye programı hakkında bilgi paylaşmıştır. Söyleşinin onur konuğu TC Pretorya Büyükelçisi Ayşegül Kandaş da Türkiye ve Yunus Emre hakkında genel bilgiler paylaşmıştır. Söz konusu canlı yayın programı ayrıca yerel bir radyo kanalından da canlı yayınlanmıştır. Güney Afrikalıların büyük ilgisiyle karşılaşan program yaklaşık olarak 2000 Güney Afrikalı tarafından izlenmiş ve  izleyiciye ulaşılmıştır.

 

 

Detaylar

Tarih:
3 Aralık 2021

Mekan

Johannesburg,Güney Afrika
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.
Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili açıklayıcı tüm bilgileri üretilecek tüm materyalleri sitemizden temin edebilirsiniz.